Nowy panteon piękności - propozycje
Mistrz Pióra
Liczba postów: 751
Dołączył: Gru 2015
Reputacja: 69
Post: #41
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Witajcie po dlugiej przerwie! A gdyby tak zrezygnowac z panteonu dolnego, ktory jest malo widoczny I przeniesc go na gore? I np. pierwszy wiersz to bylyby konkursy krajowe I w miare mozliwosci pod spodem bylyby zwyciezczynie swiatowe. Najlatwiejsza sprawa jest z miss earth. Ja bym to dala tak:Miss Polonia, ponizej MU, Miss Polski, ponizej MW, MI, MS, Miss Earth Poland, ponizej ME itd.
19-Lip-2017 11:56
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #42
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(19-Lip-2017 11:56)Viki napisał(a):  A gdyby tak zrezygnowac z panteonu dolnego, ktory jest malo widoczny I przeniesc go na gore?

Ktoś już kiedyś zaproponował takie rozwiązanie (Livia?), ale nie jest ono możliwe. Rafał dokładnie tłumaczył dlaczego, ale nie wiem czy dobrze pamiętam, więc nie chcę wprowadzać nikogo w błąd. Chodziło o kwestie techniczne i estetyczne chyba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-Lip-2017 12:02 przez Klaudia.)
19-Lip-2017 12:00
Znajdź posty Cytuj post
Marekos
Unregistered
 
Post: #43
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ja bym proponował podzielić górę na panteon żeński, a dół na panteon męski. Nie wiem po co są aż dwie Miss Passion (2016 i 2017) w panteonie, skoro jedna już jak rozumiem "oddała koronę". Kręglicka jako jedyna miss-retro też jest trochę od czapy, lepiej skupić się tylko na teraźniejszych sukcesach. Nieobecność polskiego Mistera Deaf International 2017 w panteonie uznałbym za nieporozumienie - trzeba promować Polaków, którzy odnoszą sukcesy na świecie.

Nowy panteon powinien moim zdaniem być porządniej wykonany, bo jak klikamy na sylwetki to informacje o poszczególnych Miss i Misterach są niekompletne. Przykład z brzegu - brak daty urodzenia Anety Kręglickiej, która to data jest powszechnie dostępna w internecie. Podobnie Pedro Mendes, Stephanie Del Valle itp. Daty są na wikipedii, wystarczy poszukać. A nie tak od czapy - raz cała data, raz sam wiek, raz samo miejsce urodzenia. Jak coś się robi, to trzeba porządnie.
19-Lip-2017 15:46
Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #44
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Drogi Marekosie Uśmiech Nie jestem adwokatem Rafała, ale widać przecież, że górny panteon został już poprawiony i wszystko jest cacy, a dolny jeszcze nie Oczko Pewnie nie trwa to 5 minut, więc dajmy naszemu Administratorowi trochę czasu.

Co do reszty to przyjmuję do wiadomości Twoje stanowisko i nie zamierzam go negować, ale do jednego się przyczepię, bo kilka postów wcześniej (wystarczy przeczytać) jest napisane, że Anety już w panteonie nie będzie.
19-Lip-2017 16:01
Znajdź posty Cytuj post
Marekos
Unregistered
 
Post: #45
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ok, nie przeglądałem całej dyskusji od początku, przyznaję. Skoro Anety Kręglickiej nie będzie, to tym bardziej liczę na zastąpienie jej jakimś "męskim pierwiastkiem", bo jednak męskie konkursy rosną w siłę, a i zainteresowanie nimi spore Oczko
19-Lip-2017 16:19
Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #46
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Drogi Marekosie. Chciałbym się odnieść do pewnych Twoich poruszonych kwestii, chociaż wstępnie chciałem poczekać do zebrania opinii, tak jak to planowałem zanim coś zrobię aby było już wszystko jak należy.

W związku z powyższym bardzo bym sobie życzył abyś się lekko powstrzymał we wbijaniu 'szpili' we mnie przy okazji różnych okazji ostatnio i zejście z zamierzonego lub niezamierzonego złośliwego tonu skierowanego w moją stronę. Nic ci nie zrobiłem, doceniam Twoje świetne artykuły i chętnie je udostępniam. Jesteś perfekcjonistą, czapki z głów i widać to po tym co robisz. Nie mam zamiaru się tłumaczyć ze swoich ułomności i niedopracowań, mogę jedynie powiedzieć, że na ile mogę to dopracowuję to miejsce, gdyż nie jest to miejsce gdzie spędzam cały czas i z którego żyję. Zakładając ten wątek pokazałem, że jestem świadom niedoskonałości panteonu i chcę go zmienić i nie chcę tego robić znowu na pół gwizdka by nie robić tego za chwilę ponownie. Zwroty o tym, że jak coś się robi to robi się dobrze nie mają nic dobrego na celu według mnie, tym bardziej, że jak przeczytałeś wcześniej, zbieram opinie ale i tak wszystkich nie pogodzę. Cieszę się, że ktoś przeczesuje całe forum i wyłapuje wszystkie niedociągnięcia ale liczę, że jak to zgłasza to w dobrym interesie i w bardziej normalny sposób a nie by dogryźć słownie.To samo tyczy się uwagi na fanpagu MissPassion, gdzie udostępniłem Twój artykuł o przedwojennych miss, z Twoim komentarze, że w języku polskim nazwiska polskie odmieniamy. Uwierz, bądź nie ale nie wbiłem końcowej literki z braku znajomości gramatyki ale nie chciałem się tam tłumaczyć z niezamierzonej literówki bo takie zwroty publiczne uważam za lekko niefajne, można to napisać na pw i też się Świat nie zawali. Teraz łamię zasadę i piszę jasno co myślę w tej kwestii by rozświetlić sprawę zanim pójdzie w złym kierunku. Nie wiem co Ci zrobiłem ale odbieram jakieś niefajne emocje czasem i mam nadzieję, że się jednak mylę i to tylko Twój perfekcjonizm. Wolę jasne sytuacje.

Głównym założeniem panteonu było zaprezentowanie najbardziej znanych i regularnie odbywających się konkursów piękności w Polsce i na Świecie. To zawsze będzie jakiś subiektywny wybór.

Panteonu podwójnego na górze nie chcę, gdyż technicznie być może i wykonalne ale po wejściu na stronę panteon zajmie jej większą część a przypominam, że to głównie forum a nie portal o konkursach piękności. W związku z tym trzeba zastosować jakąś hierarchię by ta góra była taka a nie inna.
Proponuję w takim razie Miss Polonia, Miss Polski, Miss Earth Poland, Miss Egzotica, Miss World, Miss Universe, International, Earth.
Pierwsze dwa miejsca nie podlegają chyba dyskusji. Były, są i będą i liczą się jeszcze na naszym podwórku, posiadają ważne licencje na konkursy zagraniczne.
Miss Earth Poland - nowy twór, przed którą długa droga ale jednak odrębny konkurs, z odrębnym finałem na jeden z największych zagranicznych konkursów piękności. MEP zamienia miejsce MWP bo konkurs już nie istnieje. Nie można dać tam przyszłej MWP, która będzie miała tytuł nadany a nie wywalczony w odrębnym konkursie, gdyż tym samym tropem Miss International Poland też musiałby mieć swoje kółeczko. To samo z Miss Universe Polnad. Te licencje mają konkurs matkę, która na nie deleguje.
Miss International chociaż ostatnio trochę trąci myszką to jednak to kilkadziesiąt lat tradycji i aż 3 korony dla Polski (oby niebawem była następna) i obok Miss Earth to jednak od konkurs zaliczany do Big 4. Różnie się ostatnio podaje o powstaniu BIG5 czy czasem BIG6/7 ale to zależy od tego kto z kim walczy, kto z kim trzyma i jak kto ocenia. To i tak niepisany ranking. Ja jestem za zachowaniem Top 4 chociaż MI mnie ostatnio nieźle już wkurza. Jestem otwarty jednak na MS i MGI i dlatego ich miejsce w dolnym panteonie. MS ponieważ jest to konkurs zagraniczny robiony na naszym podwórku, rozrasta się rokrocznie, finały realizowane z dużym rozmachem, sceną, chociaż zgrupowania corocznie nudne, bo w naszej zimnej Polsce Uśmiech MGI bo też ma dobre aspiracje i chociaż kopiuje MGI w swojej starej formie to uważam, że zachowuje w tym to co na prawdziwym MU już nie powróci. Góra jest już dla mnie oczywista i poprawiona ale nie mówię, że ostatecznie czegoś nie zmienimy przy dużej ilości wniosków.

Podział na górę żeńską, dół męski nie jest zły ale na górze braknie miejsca na wszystkie warte odnotowania.


Dół przyznaję, to misz masz mający wcześniej pogodzić różne czynniki, stąd też przy okazji tych poprawek idealny czas na jego usystematyzowanie i każdy chce wrzucić swoje typy, według własnego uznania.
Na pewno zrezygnuję z MW 1989 - to był zapychacz ale z wielkim sentymentem do sukcesu Polki, który chyba długo się nie powtórzy.
Miss Intercontinental owszem miał historię i też niejako jako ten z dalszej czołówki tam trafił ale nie da się ukryć, że od lat tonie i być może straci u nas swoje miejsce.
Miss Passion 2015/2016/2017 - to jak najbardziej prywata, przyznaję bez bicia Uśmiech Po pierwsze Miss po zdobyciu korony ma to jako nagrodę, widnieje w tym panteonie (przez rok gwarantowane). Inne pozostały z sentymentu - kto ma o nich pamiętać jak nie strona Organizatora ? To jednak nie prawdziwy konkurs jak te inne, więc kto jak nie my mamy je przypominać ? Oczywiście do przemyślenia te sprzed lat. Zobaczymy jak się rozplanuje miejsce.

Mister Polski - zostaje bo robiony regularnie od kilku lat i z coraz większym rozmachem, czemu nie zaprzeczymy.
Mister International - jeden z największych, najbardziej medialnych od lat konkursów.
Mister Supranational - nowość ale polskie podwórko i pierwsza edycja pokazała, że to może być fajny konkurs. Duża ilość uczestników również jest nie do przecenienie i sam finał też na wysokim poziomie.
Mister World - robiony co dwa lata ale czy to jest jakaś marka czy tylko ogrzewa się blaskiem swojej siostry Miss World ? Nie wiem. Co myślicie ?

Marekos, nie miej żalu za brak nowego Mister Deaf International 2017, gdyż tytuł zdobył kilka dni temu a jak widzisz panteon istnieje trochę dłużej Uśmiech Nic nie wspomniałeś o Iwonie Cichosz, która tytuł nosiła cały ubiegły rok. Rozumiem, że jest to związane z niezadowoleniem z braku Manhunt International, konkursu, który ma często problem ze zorganizowaniem finału i regularnie robi sobie kilkuletnie przerwy. Dla mnie na razie nie jest to konkurs aż taki wielki jak sugerujesz, aczkolwiek życzę mu jak najlepiej i jak mam okazję to oglądam. Jak widzisz forum zwraca coraz większą uwagę na męskie konkursy i nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Skoro te konkursy, o których mówisz, czy jego delegatach jest tak głośno to dlaczego jakoś nie możemy o tym przeczytać szerzej ? Poczytałem Twoje strony, ciekawe artykuły, bardzo fajne wywiady, również z misterami i odnoszę wrażenie, że między słowami, jakimiś zarzutami chcesz przemycić nam myśl, że gardzimy Manuntem Int, Manhuntem Poland bo jesteś być może związany z tymi konkursami i innymi stronami. I to nic złego.Z nikim wojny nie zaczynałem i nie mam zamiaru zaczynać. Masz czas, ciekawe informacje co u nich słychać to pisz, informuj, promuj ale nie miej za złe, że inni nie widzą tego, co Ty dostrzegasz w nich. Dodam, że każdego polskiego delegata czy delegatkę staramy się nie przemilczeć ale nie jesteśmy w stanie by każde te konkursy na równi ustawić w tym samym rzędzie jak tylko ktoś raz na rok o nich wspomni. Zachęcam do większego, zdrowego PR tego co chcesz promować a może z czasem nabierzemy do tego odpowiedniej miłości Uśmiech

Kończąc jeszcze dodam raz jeszcze to co pisałem gdzieś we wcześniejszym poście. Aby dodać jakieś zdjęcie do kółeczka w panteonie trzeba mieć odpowiednie zdjęcie a raczej wyciętą głową danej miss/mistera. Trzeba się starać na ile to możliwe by szanować prawa autorskie, stąd trzeba uzyskać zgodą autora fotografii oraz/lub zleceniodawcę na to zdjęcie do jego publikacji u nas na stronie w takiej formie, zgodę na ingerencję w jego twórczość, tj. wycięcie głowy ze zdjęcia. Jest to trudna procedura i niestety nie zawsze udaje się tego dopilnować ale jak jest okazja to próbuję takie zgody uzyskać. Urok coraz większej popularności strony rychło może przynieść pozwy o odszkodowanie, często poprzedzone czymś innym - fakturą do zapłaty Uśmiech

Wear Raphael
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-Lip-2017 17:34 przez Ironic.)
19-Lip-2017 17:01
Znajdź posty Cytuj post
Marekos
Unregistered
 
Post: #47
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Dziękuję za obszerny post i wyjaśnienie. Może wyszło trochę złośliwie, ale jestem drażliwy na punkcie szczegółów i irytują mnie niedociągnięcia -
przyznaj, że trochę jednak boli jak udostępnia się czyjś tekst i podaje błędnego autora (jak przy tekście o Kostakównie) Oczko Na pewno nie kryją się za tym złe intencje. Uważam, że konkursów żeńskich jest aż nadto, ale skoro uważacie je za warte odnotowania - nie mnie cokolwiek narzucać, tym bardziej, że jak wiesz jestem tu nowy. A ten bałagan w panteonie i w kartach poszczególnych Miss i Misterów mam nadzieję, że niedługo uporządkujecie.
19-Lip-2017 17:16
Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #48
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Zbierając za i przeciw myślę, że nowy panteon będzie wyglądał tak :

Góra :
Miss Polonia
Miss Polski
Miss Earth Poland
Miss Egzotica
Miss World
Miss Universe
Miss International
Miss Earth

Dół :
Miss Passion 2017
Miss Passion 2016
Miss Passion 2015
Miss Supranational
Miss Grand Int
Mister Polski
Mister Supranational
Mister International

Zaznaczam, że panteon zawsze może ulec zmianie jeśli konkursy będą miały długofalowe wzloty i upadki.

Wear Raphael
24-Lip-2017 13:21
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 7,634
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 210
Post: #49
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Uwazam, że Egzotica nie zasługuje w ogole na miejsce w panteonie a juz na pewno nie na górze
24-Lip-2017 13:55
Znajdź posty Cytuj post
Marekos
Unregistered
 
Post: #50
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Nie uważacie, że lepiej stworzyć jakieś osobne miejsce na forum z sylwetkami kolejnych Miss Passion albo (jeśli to technicznie możliwe) jedną ikonkę z Miss Passion w panteonie, po kliknięciu w którą będzie można przewijać kolejne roczniki? Jeżeli forum będzie dalej funkcjonować ,to trzeba będzie albo wstawiać kolejne Miss Passion kosztem innych konkursów, albo i tak usuwać ikonki z poprzednimi rocznikami.

Nie neguję stwierdzenia Ironica, że warto przypominać tę inicjatywę forum, ale czy trzy Miss Passion w panteonie to nie za dużo? Przypominam, że wybieramy też Mistera Passion 2017 Oczko
24-Lip-2017 15:11
Cytuj post


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5