MissPassion.pl - Forum miłośników konkursów piękności oraz innych obliczy piękna.
Nowy panteon piękności - propozycje - Wersja do druku

+- MissPassion.pl - Forum miłośników konkursów piękności oraz innych obliczy piękna. (http://misspassion.pl)
+-- Dział: STREFA FORUMOWICZA / User's Area (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sprawy Administracyjne (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Nowy panteon piękności - propozycje (/showthread.php?tid=946)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Nowy panteon piękności - propozycje - Ironic - 09-Paź-2015 19:04

Nowy panteon piękności - propozycje

Zastanawiam się nad zmianami w panteonie piękności w górze strony - czyli mówiąc językiem ludzkim - koronowanymi głowami w kółeczkach u góry.

Miejsc jest tyle ile jest, więcej się nie da, mniej też sensu brak. Jakie głowy proponujecie - jakie dodać, jakie odjąć i w jakiej kolejności je przedstawić.

Nie skasujemy jedynie Miss Passion 2015, która ma tam obecność zagwarantowana jako jedna z nagród za tytuł Uśmiech



RE: Nowy panteon piękności - propozycje - Damian - 09-Paź-2015 19:47

Ciężka sprawa, na dzis dzien chyba usunalbym Pauline bo Miss Polonia juz nie istnieje a dodal Martę Pałucką


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - Ironic - 09-Paź-2015 19:51

(09-Paź-2015 19:47)Damian napisał(a):  Ciężka sprawa, na dzis dzien chyba usunalbym Pauline bo Miss Polonia juz nie istnieje a dodal Martę Pałucką


A tam ciężka sprawa - kwestia waszych wyborów - eliminacji i widzi-misię - o to proszę - powiedzmy, że chcę wysłuchać Waszych opinii - czasem mogę błądzić przecież.


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - żetka - 09-Paź-2015 21:24

Ja bym usunęła również Paulinę - konkurs Miss Polonia nie istnieje praktycznie od 3 lat, dziwnie, żeby w panteonie wciąż była ta sama Miss Polonia, podczas gdy wszystkie pozostałe dziewczyny się zmieniają. Zamiast niej dodałabym Martę Pałucką jako Miss Poland World. Usunęłabym również Miss Supranational - mimo wszystko to nie jest dla mnie konkurs tej samej rangi, co MI lub ME już o MW, czy MU nie wspominając. Albo nie zastąpiłabym jej nikim - chyba może być mniej Miss w panteonie? Albo zastanawiałabym się raczej nad MGI - medialnie ten konkurs jest na pewno bardziej popularny i prestiżowy.


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - Star - 10-Paź-2015 09:32

Miss Polonia powinno być zastąpione przez MWP. Miss Supra powinno zniknąć.


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - Artur K. Winiarski - 10-Paź-2015 12:26

Powinna zniknąć tylko Miss Polonia. Niestety... Miss World Poland jest zbyt świeży, aby jego laureatka znalazła się w panteonie.


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - Ironic - 10-Paź-2015 19:20

Aktualnie jest tak :
Miss Polonia
Miss Polski
Miss Universe
Miss World
Miss International
Miss Earth
Miss Supranational
Miss Passion


Pytanie podstawowe na czym się skupimy ? Miejsc jest tyle ile było, ani mniej, ani więcej. Czy zatem chcemy by były to największe światowe konkursy plus największe koronowane polskich konkursów ? Czy delegatki Polski na największe światowe plus światowe koronowane największych ? Jakiś mix tego lub skupić się na jednym.

Miss World Poland jest konkursem polskim, ale nowym. Z innej strony jest już konkursem, chociaż tym tropem jeśli dajemy MWP to dlaczego nie Miss Earth Poland a jak ona to dlaczego nie Miss International Poland (chociaż tutaj może się dublować np. z Miss Polski). Jeśli MWP jest konkursem odrębnym to co z Miss Egzotica, który też funkcjonuje już od 5 lat i co by nie było deleguje na duży konkurs międzynarodowy.
Miss Polonia - już niestety martwy, więc idzie w odstawkę z bólem.
Miss Supranational - niby nie prestiżowy w oczach wielu i mniej medialny niż MGI, który ma dopiero trzecią edycję, ale to jedyny konkurs międzynarodowy, który mamy w Polsce i kandydatek jest trochę corocznie.

Moja propozycje, które ulegają ciągłemu edytowaniu wyglądają na teraz tak :

Moja propozycja
Miss World
Miss Universe
Miss Earth
Miss International
Miss Polski
Miss World Poland
Miss Egzotica
Miss Passion
[kolejność również do przedyskutowania]

Konkursy międzynarodowe (Big 4) plus konkursy polskie + Miss Passion bezdyskusyjnie.


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - Klaudia - 10-Paź-2015 22:20

Na początku troszkę zbulwersował mnie fakt, że Paulina ma być usunięta z Panteonu Miss, ale po przemyśleniu doszłam do wniosku, że niestety macie rację Smutny Aczkolwiek wniosek ten jest dla mnie bolesny i to już nawet nie ze względu na MPolonia, a na samą Paulinę.

A jeśli musiałabym wybierać to ja jednak skupiłabym się na światowych konkursach. I tak w Panteonie umieściłabym aktualną MPassion, MW, MU, ME, MI, MGI, MS i MInterc. W końcu aspirujemy do tego, żeby nasze dziewczyny zdobywały te korony, więc może doczekamy takiego roku, w którym chociaż połowę tego panteonu będą stanowiły Polki Uśmiech

Ewentualnie czy nie dałoby rady znaleźć innego sposobu, dzięki któremu polskie delegatki na w/w konkursy miały by swoje miejsce na głównej stronie forum?

I jeszcze jedna kwestia. Warto by pomyśleć, że jeśli istnieje taka zakładka jak MWP to powinna pojawić się również MEP, a jeśli nie to tematy dot. obu polskich konkursów powinny znajdować się w miejscu ich światowych odpowiedników. Bo też dlaczego wyróżniać jednych, a drugich już nie? W kontekście MEP jest jeszcze na to czas, ale warto o tym pomyśleć Uśmiech


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - żetka - 11-Paź-2015 09:19

Ja póki co nie traktuję Miss Poland Earth jako samodzielnego konkursu. Nie było siatki eliminacji, żadnych castingów, wybranych finalistek, finału. Jedynie niejako "zaocznie" została wybrana dziewczyna, której nałożono szarfę, koronę i przedstawiono dziennikarzom podczas konferencji prasowej. Trudno więc tu mówić o konkursie, dlatego ja nie stawiam znaku równości pomiędzy MPW, a MPE. Ale z drugiej strony w sumie można powiedzieć, że jedynym ogólnokrajowym konkursem, który wybiera najpiękniejszą Polkę pozostaje, czy to się komuś podoba, czy nie, Miss Polski. Zarówno bowiem MPW, jak i MPE, jak z samej ich nazwy wynika, nie mają ambicji wyboru najpiękniejszej kobiety w kraju, a jedynie najodpowiedniejszej delegatki na dany konkurs. Miss Polski i wcześniej Miss Polonia, to konkursy szersze. Nie tylko delegowały na konkursy międzynarodowe (i to nie na jeden, konkretny, a na wiele), ale i miały za cel wybór idealnej Polki, która również tu w kraju będzie prowadziła działalność jako Miss - uświetniała imprezy, przecinała wstęgi, brała udział w kampaniach reklamowych itp. Role MPW, czy MPE skończą się wraz z końcem konkursów, na które zostały wybrane. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Dlatego po namyśle, albo faktycznie nie dodawajmy do panteonu żadnej laureatki polskiego konkursu poza Miss Polski, albo dodajmy obie - i MPW, i MPE.


RE: Nowy panteon piękności - propozycje - Klaudia - 11-Paź-2015 15:37

(11-Paź-2015 09:19)żetka napisał(a):  Ja póki co nie traktuję Miss Poland Earth jako samodzielnego konkursu. Nie było siatki eliminacji, żadnych castingów, wybranych finalistek, finału. Jedynie niejako "zaocznie" została wybrana dziewczyna, której nałożono szarfę, koronę i przedstawiono dziennikarzom podczas konferencji prasowej. Trudno więc tu mówić o konkursie, dlatego ja nie stawiam znaku równości pomiędzy MPW, a MPE. Ale z drugiej strony w sumie można powiedzieć, że jedynym ogólnokrajowym konkursem, który wybiera najpiękniejszą Polkę pozostaje, czy to się komuś podoba, czy nie, Miss Polski. Zarówno bowiem MPW, jak i MPE, jak z samej ich nazwy wynika, nie mają ambicji wyboru najpiękniejszej kobiety w kraju, a jedynie najodpowiedniejszej delegatki na dany konkurs. Miss Polski i wcześniej Miss Polonia, to konkursy szersze. Nie tylko delegowały na konkursy międzynarodowe (i to nie na jeden, konkretny, a na wiele), ale i miały za cel wybór idealnej Polki, która również tu w kraju będzie prowadziła działalność jako Miss - uświetniała imprezy, przecinała wstęgi, brała udział w kampaniach reklamowych itp. Role MPW, czy MPE skończą się wraz z końcem konkursów, na które zostały wybrane. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Dlatego po namyśle, albo faktycznie nie dodawajmy do panteonu żadnej laureatki polskiego konkursu poza Miss Polski, albo dodajmy obie - i MPW, i MPE.

Poobną kwestię miałam na myśli tylko może nie do końca konkretnie się wyraziłam. Może rzeczywiście stawianie znaku równości w tym momencie nie jest dobre, ale już za kilka miesięcy pewnie taki znak będziemy mogli postawić.
Zgadzam się w 100%, że jedynym konkursem, który wybiera (z nazwy) najpiękniejszą Polkę to Miss Polski. Tak jak Kasia wyżej wspomniała zarówno MWP jak i MEP mają być wybierane po to, aby były idealnymi delegatkami na dany konkurs. Dlatego też Żetka ma rację, że w panteonie powinna zostać tylko aktualna Miss Polski, a w przyszłości ewentualnie mogą dołączyć MWP czy MEP. Na ten moment jednak dla mnie to tylko wybrane w ramach eliminacji delegatki.