Nowy panteon piękności - propozycje
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #31
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Mi dopiero dziś tak na prawdę rzuciło się to w oczy, ale timing mam niezły jak się okazało Duży uśmiech

O to właśnie chodziło. Miss Earth Poland zamiast Miss World Poland - argumentacja jest chyba zbędna. Z resztą pokrótce napisana w moim poprzednim poście i w ostatnim Rafała.

Propozycja dołu jak dla mnie ok. 3 nasze Miss + MrPolski, MrI, MS, MrS i MGI.
18-Lip-2017 11:02
Znajdź posty Cytuj post
supernova
Unregistered
 
Post: #32
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ja bym Kaje zostawiła przynajmniej do ogłoszenia polskiej delegatki na Miss World. W końcu jakby nie było jest nadal panującą MWP.
Miss Earth Poland dałabym za Egzotice bo to nie jest konkurs który zasługuje na miejsce obok MW czy MU
18-Lip-2017 11:24
Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #33
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Wolę pozostać przy pierwotnym założeniu, tj zwyciężczyń aktualnych, działających konkursów. Z panteonem trochę trwa bo trzeba uzyskać zgodę na wykorzystanie zdjęć w panteonie. Raz od zleceniodawców na te zdjęcia, dwa od fotografa włącznie z jego zgodą w ingerencję w jego pracę twórczą, tj. wycięcie głowy ze zdjęcia. Przy tej okazji chciałem zwrócić uwagę na tą sprawę. To, że często piszę adnotacje przy Waszych postach z prośbą o dodanie autora i źródła zdjęć to nie jest moje widzimisię i nawet tego robić nie powinienem bo nieznajomość prawa szkodzi ale w pierwszej kolejności zaszkodzi mi, jako odpowiedzialnego za całe to zamieszanie, zwane MissPassion.pl Uśmiech Teraz tym bardziej kiedy forum staje się coraz bardziej popularne, wielu tu dociera i nie chciałbym dopuścić do sytuacji, kiedy jakiś twórca zobaczy swoją pracę nie podpisaną co najmniej. Faktycznie to powinno się uzyskać zgodę na publikację jeszcze, do czego przekonuję. To, że zdjęcie jest w goole lub na jakimś profilu nawet nie podpisane nie oznacza, że możemy nim dysponować. W naszym obowiązku jest uzyskać zgodę od twórcy, którego sami musimy postarać się odnaleźć. Wiem, że to całą 'zabawę' psuje, ale najprostszym rozwiązaniem jest podawanie linków do zdjęć, najlepiej z podpisanym twórcą, gdyż te drugie strony również mogą takie prawo łamać. Nic nie da tłumaczenie, że udostępniliśmy tylko zdjęcie, czy to z linkiem gdzie ktoś dodał zdjęcie bez stosownych podpisów. Apeluję o zwrócenie na to uwagi. Pracujemy i działamy za darmo, charytatywnie i nie mamy z czego płacić odszkodowań (czytaj Ja nie mam zamiaru Uśmiech. Pracuję już jakiś czas nad nowym regulaminem, który uściśli wszystkie sprawy, które do teraz jeszcze nie były dosadnie sprecyzowane. Owszem, dla twórców to świetna reklama dotrzeć ze swoją pracą ale trzeba im tą możliwość dać Uśmiech Dziękuję za chwilę uwagi.
Rozumiem również, że zdjęcia zagranicznych miss bardzo trudno podpisać jak należy ale starajmy się wyłapywać stosowne informacje, linki do źródła na ile to możliwe. Sam też nie jestem w stanie pisać do każdego z upomnieniem, także proszę pilnować się wzajemnie.

Wear Raphael
18-Lip-2017 12:35
Znajdź posty Cytuj post
Entuzjasta
Liczba postów: 4,085
Dołączył: Lut 2015
Reputacja: 87
Post: #34
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ani gora ani dol panteonu mi sie nie podobaja: pomieszanie z paplataniem.
Na chwile obecna widze to tak:

Dol international: Big 5 (MW, MU, ME, MI, MS) plus MGI, MInterc., plus 2 meskie konkursy,

Gora: Polska : M.Polonia, M.Polski. MWP - tez bo Kaja jest ostatnia MWP i to nieelegancko wyglada bez niej, MEP z Domi, MEgzotica - plus cale wszystkie dotychczasowe M.Passion rzecz jasna Uśmiech

I bedzie porzadek wkoncu Duży uśmiech
18-Lip-2017 17:19
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #35
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Mi natomiast podoba się to "pomieszanie z poplątaniem" Oczko Dla mnie jest całkiem logiczne. Na górze mamy zwyciężczynie polskich konkursów (takie jest Rafała założenie - nie delegatki, a zwyciężczynie konkursów) i "wielką czwórkę", czyli to co najważniejsze. A na dole Miss Passion, kolejne z najbardziej znanych konkursy zagraniczne i panów - mistera z Polski i jednego światowego.
18-Lip-2017 18:48
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #36
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(18-Lip-2017 18:48)Klaudia napisał(a):  Mi natomiast podoba się to "pomieszanie z poplątaniem" Oczko Dla mnie jest całkiem logiczne. Na górze mamy zwyciężczynie polskich konkursów (takie jest Rafała założenie - nie delegatki, a zwyciężczynie konkursów) i "wielką czwórkę", czyli to co najważniejsze. A na dole Miss Passion, kolejne z najbardziej znanych konkursy zagraniczne i panów - mistera z Polski i jednego światowego.

Właśnie pisałem swój elaborat ale spojrzałem raz jeszcze widząc Twój post i dokładnie to samo chciałem napisać, tylko 5 razy szerzej Uśmiech Takie miałem też założenie. Chyba, że będzie więcej głosów za zmianą to proszę o argumentacje.

Wear Raphael
18-Lip-2017 18:51
Znajdź posty Cytuj post
supernova
Unregistered
 
Post: #37
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ja bym Egzotice wyrzuciła zupełnie. Kiepski gniot wśród konkursow i tylko zajmuje miejsce.
18-Lip-2017 19:48
Cytuj post
Marekos
Unregistered
 
Post: #38
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(18-Lip-2017 19:48)supernova napisał(a):  Ja bym Egzotice wyrzuciła zupełnie. Kiepski gniot wśród konkursow i tylko zajmuje miejsce.

Miss Egzotica jest jednak medialna - laureatka z tego co pamiętam pojawiała się po konkursie m.in. w "Dzień Dobry TVN", więc nie nazwałbym tego "kiepskim gniotem". Ja bym dorzucił mężczyzn do panteonu, bo Mister Polski nie jest przecież jedynym polskim męskim konkursem - mamy m.in. Mistera Głuchych albo polskiego Manhunta, o których i na forum była mowa. Powinno być równouprawnienie Oczko
18-Lip-2017 20:02
Cytuj post
Pasjonat
Liczba postów: 2,150
Dołączył: Paź 2015
Reputacja: 87
Post: #39
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(18-Lip-2017 19:48)supernova napisał(a):  Ja bym Egzotice wyrzuciła zupełnie. Kiepski gniot wśród konkursow i tylko zajmuje miejsce.

Bez żalu się zgadzam. Ten konkurs nic nie znaczy. Ich delegatki nawet nie reprezentują Polski.

Górę widziałbym następująco: Miss Polski, Mister Polski, Miss Polonia, Miss Earth Poland, Miss World Poland + BIG 4 (z tym, że BIG 4 różnie jest rozumiane - ja wyrzuciłbym Miss International i dałbym Supranational).

Dół - Miss Passion 2017 (jeden rocznik wystarczy) - Miss International, Miss Grand Internatonal, Mister International, Mister Supranational.

Reszta pomniejszych konkursów mało znacząca.
18-Lip-2017 20:08
Znajdź posty Cytuj post
Marekos
Unregistered
 
Post: #40
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Dziwi mnie, że nikt nie wspomina o konkursie Manhunt International, który jest najstarszym światowym męskim konkursem piękności i cały czas się odbywa. Może warto jednak jakoś zaznaczyć ten konkurs w panteonie?
18-Lip-2017 20:11
Cytuj post


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5