MissPassion.pl - Forum miłośników konkursów piękności oraz innych obliczy piękna.
Jak dodać zdjęcia, filmy na forum - poradnik. - Wersja do druku

+- MissPassion.pl - Forum miłośników konkursów piękności oraz innych obliczy piękna. (http://misspassion.pl)
+-- Dział: STREFA FORUMOWICZA / User's Area (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sprawy Administracyjne (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Jak dodać zdjęcia, filmy na forum - poradnik. (/showthread.php?tid=67)Jak dodać zdjęcia, filmy na forum - poradnik. - Ironic - 15-Wrz-2014 11:28

Przedstawiamy poradnik jak wstawić w prosty sposób każdą grafikę, film na forum.
Nie każdy musi się na tym znać, to zrozumiałe, stąd dla Waszego ułatwienia stosujcie się do poniższych wskazówek. W razie problemów piszcie do administratora lub w postach poniżej.

Aby dodać zdjęcie do swojej wypowiedzi należy postępować według najprostszego klucza.


INSTRUKCJA DODAWANIA ZDJĘĆ ZE STRON WWW
1. Na zdjęciu/grafice klikamy prawym klawiszem myszki i wybieramy "Kopiuj adres URL obrazka"
[Obrazek: htxxkm.jpg]

2. Przechodzimy do pisanego posta i tutaj mamy 2 drogi do wyboru
a). wklejamy skopiowany adres URL obrazka pomiędzy [img][/img], w tym celu prawym klawisze myszki wybieramy opcję Wklej po czym wysyłamy napisany post.
[Obrazek: 25tcl4z.jpg]

b). W trybie pełnej edycji posta (czyli w takim, gdzie możemy wybrać z menu edycji rodzaj czcionki, tekstu, pogrubić litery itp) klikamy w ikonkę obrazka (10 opcja od lewej licząc), wyskakuje okno "Wprowadź adres URL obrazka", kasujemy podświetlone http:// i wklejamy tam skopiowany adres URL. Po napisaniu posta publikujemy to. Gotowe.
[Obrazek: 2uzfsjk.jpg]
[Obrazek: rkyf86.jpg]
[Obrazek: fn8pyd.jpg]
[Obrazek: 2z6dyqf.jpg]


DODAWANIE ZDJĘĆ Z KOMPUTERA
1.Pierwsza opcja
W dolnej części strony, pod oknem edycji posta jest pole "Załączniki". Klikamy w "Nowy załącznik", wybieramy lokalizację w swoim komputerze, gdzie znajduje się zdjęcie/grafika, wybieramy ją, ładujemy i wysyłamy. Gotowe !
2. Druga opcja
Wybrane zdjęcie, które jest u nas w na dysku musimy załadować na jeden z zewnętrznych, najlepiej darmowych hostingów. W tym celu otwieramy taki hosting (polecam http://www.tinypic.com, gdyż zdjęcia tam nie wygasają po pewnym okresie). Klikamy "wybierz plik", ładujemy go. Czasem strona ta wymaga weryfikacji mającej na celu sprawdzenie, czy nie jesteśmy robotami.... bez problemu należy przepisać tekst z obrazka, ładujemy i mamy grafikę, która jest pomniejszona i aby uzyskać pełny rozmiar wystarczy, że klikniemy na nią lewym klawiszem myszki. Następnie prawym klawiszem myszki kopiujemy adres URL obrazka i wklejamy między [img][/img] tak jak to opisałem w instrukcji dodawania zdjęć ulokowanych na stronie. Gotowe !

PAMIĘTAJ O PODANIU ŹRÓDŁA I AUTORA ZDJĘCIA JEŚLI JEST ZNANY !!!

DODAWANIE FILMÓW
1. Otwieramy dany film w serwisie typu Youtube, kopiujemy adres z przeglądarki internetowej.
2. W pisanym poście wybieramy z rozwijalnej listy oznaczonej ikonką telewizorka właściwy rodzaj filmu (youtube, dailymotion itp).
3. Wyskakuje okno "wprowadź adres URL wstawianego pliku", kasujemy podświetlony znacznik http:// i wklejamy skopiowany adres z przeglądarki. Wysyłamy posta. Gotowe !