Wywiad z Kasią Hossa - Miss Passion 2016
Administrator
Liczba postów: 4,938
Reputacja: 68
Wywiad z Kasią Hossa - Miss Passion 2016
"Miss musi mieć klasę !"...
Wywiad z Kasią Hossa - naszą Miss Passion 2016

[Obrazek: 2v2w9sp.jpg]
Autorzy zdjęć: Sebastian Ścigalski, Aleksandra Zegarowska, Grzegorz Przetakiewicz
Kasia Hossa ma 19 lat, mieszka w Koszalinie. W oczekiwaniu na oficjalną sesję z szarfą, koroną i przepięknymi sukniami Kasia udzieliła nam krótkiego wywiadu na starcie swojego panowania.

1. Gratulacje sukcesu w konkursie. Powiedz nam kim jest na co dzień Kasia Hossa, czym się zajmuje, co ją interesuje, jakie ma hobby ?

Dziękuję za gratulacje. Dziękuję jeszcze raz tym wszystkim, którzy głosowali na mnie, dzięki czemu mogłam zostać Miss Passion 2016. Nie co dzień można wygrywać w konkursach! Tym bardziej w tak nietypowym jak ten, co szczególnie mnie cieszy. Przedstawiając się w kilku zdaniach mogłabym powiedzieć, że na co dzień jestem typową 19-latką, mającą grono ciekawych przyjaciół, z którymi w wolnych chwilach spędzam czas; choć tego ostatniego obecnie jest niezbyt wiele. Studiuję inżynierię biomedyczną przygotowując się jednocześnie do drugiego kierunku studiów, co zajmuje mi sporo czasu. Kiedy mam go trochę więcej niż zwykle, gram rekreacyjnie w tenisa ziemnego, który od ponad sześciu laty zastępuję mi jazdę konną. Jako dziecko przez kilka lat uczęszczałam do szkółki jeździeckiej gdzie poznawałam sztukę jazdy konnej.

[Obrazek: 2h5ldt2.jpg]
Zdjęcia z archiwum prywatnego Kasi Hossa.
Kasia w wieku 8-9 lat.

2. Z tego co wiemy, przygoda z konkursami piękności zaczęła się już kilka lat temu. Opowiedz o tym jak to się zaczęło i przebiegało.

Tak naprawdę moje dotychczasowe doświadczenie, jeżeli chodzi o udział w konkursach Miss jest nieduże. Będąc nastolatką,w ostatniej klasie gimnazjum ktoś podsunął mi pomysł wzięcia udziału w konkursie na Miss Nastolatek Pomorza i Galerii Emka, a że lubię nowe wyzwania postanowiłam wziąć udział w eliminacjach. Sama organizacja konkursu bardzo mi się podobała. Kandydatki na Miss regularnie spotykały się i pod okiem Pani choreograf ćwiczyły układy taneczne, co było ciekawym zajęciem dla kogoś kto kocha taniec. A ja właśnie najbardziej odnajduję się w tańcu. W szkole podstawowej uczęszczałam do klasy baletowej, w której uczyłam się zarówno tańca klasycznego jak i elementów tańca współczesnego. Swoją pasję rozwijałam w wolnym czasie w szkole tańca. Przygotowywanie się do finału Miss było dla mnie świetną zabawą i miło wspominam tamten czas. Sam finał konkursu był trochę stresujący, bo każda z nas, finalistek, chciała by włożony wkład pracy w przygotowanie choreografii nie poszedł na marne i by wszystko wypadło jak najlepiej. Na szczęście całość przebiegła pomyślnie a mnie udało się zdobyć tytuł Miss. Otrzymałam naprawdę wiele wartościowych rzeczowych nagród od licznie pozyskanych przez organizatorów konkursu sponsorów a także możliwość wzięcia udziału w dwóch sesjach fotograficznych dla magazynu Prestiż i Galerii Emka. Idąc za ciosem postanowiłam, będąc o rok starszą wziąć udział w kolejnym konkursie miss nastolatek-Miss Ziemi Lęborskiej. Oczywiście i w tym konkursie brałam udział w przygotowaniu choreografii prezentowanej w finale konkursu i choć byłam reprezentantką Pomorza Środkowego, a nie typową krajanką Ziemi Lęborskiej to udało mi się uzyskać tytuł 1 wicemiss Nastolatek Ziemi Lęborskiej. Najwięcej satysfakcji miałam jednak z wzięcia udziału w internetowym konkursie organizowanym przez portal Onet gdzie najbardziej obszerne grono wybierających spośród wielu przesłanych zdjęć zdecydowało o moim wyborze na Miss Lata. Tak liczne forum odbiorców i ich recenzje, wśród których znalazły się także krytykujące mój typ urody pozwoliły mi przyznać, że każdemu może podobać się coś innego i oswoić się z faktem, że nie należy przejmować się zbytnio oceną innych na swój temat. Taka weryfikacja odbioru wizerunku daje pewną perspektywę spojrzenia na siebie nieco z boku.

[Obrazek: 2zfsutz.jpg]
1 wice Miss Nastolatek Ziemi Lęborskiej 2013, Miss Natolatek Galerii Emka i Pomorza Środkowego 2012 , tandem-foto.pl (archiwum prywatne), Sebastian Ścigalski, Paulina Kowalska.

3. Jak, myślisz, jakie Twoje atuty zdecydowały o tym, że zostałaś wybrana nową Miss Passion?

Myślę, że o wygranej w konkursie zadecydowały głownie zdjęcia, bo w końcu jest to konkurs, który opiera się na wybraniu kandydatki na podstawie zdjęć.Być może także plastyczna twarz i jej fotogeniczność Uśmiech

4. Jak oceniałaś swoje szanse z chwilą zgłoszenia się do konkursu Miss Passion 2016, jakie emocje były z Tobą, kiedy dowiedziałaś się, że zdobyłaś główną nagrodę ?

Każdy konkurs to jedna niewiadoma. Zgłaszając się do konkursu Miss Passion 2016 miałam tego świadomość i traktowałam swój udział w nim jako kolejne doświadczenie i dobrą zabawę. Poza tym sama formuła konkursu, wirtualnego przecież, pogłębia jeszcze bardziej to poczucie. Emocje jednak były i rosły z kolejnymi etapami eliminacji. Kiedy okazało się, że znalazłam się w ścisłym finale, czułam radość pomieszaną z zaskoczeniem a nawet niedowierzaniem. A wygrana to było już apogeum wcześniejszych uczuć.

5. Czym jest dla Ciebie bycie miss ?

Miss to ktoś kto powinien mieć klasę. Oprócz wdzięku i urody powinna mieć osobowość, wyróżniać się pozytywnymi cechami charakteru, inspirować innych, a przy tym być naturalną.

6. Jak masz zamiar wykorzystać ten tytuł, jakie wiążesz z nim nadzieje?

Mam nadzieję, że uzyskanie tytułu w MP pomoże mi w kontynuowaniu kariery w modelingu, w budowaniu wizerunku potrzebnego do rozwoju w tej branży.

7. W nawiązaniu do poprzedniego pytania ale musi paść to pytanie - Co sądzisz o stereotypach związanymi z konkursami piękności, czyli "biorą w nich udział niekoniecznie mądre dziewczyny, które nie mają do zaoferowania nic poza urodą"?

Nie zgadzam się ze stereotypowym podejściem do konkursów piękności. Jestem odmiennego zdania i uważam, że w tego typu konkursach bierze udział wielu interesujących ludzi - zarówno kobiet i mężczyzn. Bardzo często są to ludzie mający właśnie wiele do zaoferowania, oprócz urody. Wielu z nich posiada liczne talenty, zainteresowania. Są ambitni, mają cele, wiodą ciekawe życie lub prowadzą działalność charytatywną. Mają bogate doświadczenie w wielu obszarach życia. Na pewno, jak i w innych konkursach tak i w tego rodzaju, zdarzają się ludzie próżni, ale to nie powinno mieć przełożenia na ogół.

8. .Jak wiadomo konkursy rządzą się swoimi prawami, Jak radzisz sobie z ewentualną krytyką swojej urody?

Jak wspomniałam już wcześniej oswoiłam się z krytyką i rozumiem, że każdy z nas preferuje różne kanony piękna (odmienne czasami od naszego). Ma do tego święte prawo, ja to uznaję! Myślę, że takie podejście do ewentualnej krytyki pozwala dystansować się od niej.

9. Jakie jest Twoje zdanie na połączenie funkcji bycia miss z działalnością charytatywną, czy jest potrzebna, czy to przestarzały, według wielu, niepotrzebny atrybut miss ?

Sądzę, że pomaganie innym na wielu płaszczyznach, zarówno społecznej jak i politycznej jest istotne i powinni to robić wszyscy, którzy mogą i mają ku temu sposobność. Dlatego zaangażowanie miss w działalność charytatywną jest jak najbardziej zasadne. Nie powinno to być nawet atrybutem, a obowiązkiem każdej.

10. Jak określiłabyś swój styl ?

Mój styl łączy w sobie pragmatykę (wygoda i praktyczność) z estetyką czyli praktyczny plus miły dla oka. Nie zrywam z konwencją, klasyką, ale nie obca mi jest nuta awangardy i poczucie dobrego smaku.

11. Z opisu Twojej osoby zgłoszonego do konkursu dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym roku byłaś na kontrakcie modelingowym w Indiach. Opowiedz jak doszło do tego, że tam poleciałaś i co dał ci ten wyjazd.

Modeling jest jeszcze jedną moją pasją, która zawładnęła mną jeszcze w okresie szkolnym. Zaczęłam się interesować nią po lekturze książki o sztuce fotografii, którą dostałam pod choinkę. Od tamtej pory czytałam różne publikacje na temat fotografii, a potem modelingu, Wkrótce zaczęłam pozować swoim znajomym w rodzinnym mieście (Koszalin), a zaraz potem zaproponowano mi kilka sesji do katalogów firmowych i magazynów młodzieżowych. Wzięłam także udział w reklamie telewizyjnej i internetowej. Miałam także okazje brać udział w międzynarodowych targach w Wielkiej Brytanii dla znanej światowej marki sukien ślubnych. Z czasem nawiązałam współpracę z agencją modelek co zaowocowało tegorocznym wyjazdem w czasie wakacji do Indii. Udało mi się wyjechać na 2-miesięczny kontrakt do New Delhi. Dzięki modelingowi mogę realizować kolejną pasję jaką są podróże, w czasie których mogę odkrywać nowe miejsca, kulturę, zwiedzać oraz poznawać nowych ludzi i doskonalić języki obce.

12. Na którym międzynarodowym konkursie piękności widziałabyś swoją osobę i dlaczego ?

Nie zastanawiałam się nad tym. Raczej nie należę do osób, które uważają się za piękność i obce mi są takie marzenia. Mój udział w konkursach to raczej decyzje chwili i potrzeba doświadczenia nowego. W tym roku spróbuję wystartować w konkursie Miss World Poland.

13. Na wyborach Miss World jest wiele konkursów dodatkowych, które pozwalają kandydatkom uzbierać dodatkowe punkty aby uzyskać jak najlepsze miejsce w finale. W którym z tych konkurencji widzisz swoje szanse – Talent, Sport, Piękno z przesłaniem, Top Model ?

Spośród tych konkurencji najbliższe są mi sport i chyba jednak - piękno z przesłaniem. Może jeszcze talent. Ukończyłam co prawda Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu, ale musiałabym trochę poćwiczyć Uśmiech

14. Wybierając się na konkurs zagraniczny spotkasz się z kandydatkami z całego Świata. Jaką strategię obrałabyś by wygrać konkurs międzynarodowy ? Jak wygląda sprawa znajomości języków obcych u Ciebie ?

Język angielski znam dość dobrze. A jeśli chodzi o strategię - postawiłabym na spontaniczność, żywioł i naturalność, a także wzięła pod uwagę okoliczności towarzyszące. Chciałabym także zerwać ze stereotypem klasycznej kandydatki biorącej udział w Miss World.

Wideo-wizytówka nagrana na potrzeby finału Miss Passion 2016

15. Jakie miss zagraniczne i polskie są dla Ciebie wzorem, są Twoimi ulubionymi ?

Tak naprawdę nie śledzę z uwagą konkursów piękności. Jednak kojarzę moją krajankę z ziemi zachodniopomorskiej-ze Szczecina Anetę Kręglicką, która jako jedyna z Polek biorących udział w międzynarodowych konkursach zdobyła tytuł Miss World. Nie odbiegam wzrostem od niej i myślę, że mamy podobne typy urody. Bardzo ciekawą urodę i osobowość ma także poprzednia zdobywczyni Miss Passion 2015 (Dobromiła Dunajczyk) i jestem dumna z wyróżnienia jakim było przejęcie od niej tytułu na kolejny rok.

16. Książka czy film ? A może film na podstawie książki ?

W dzieciństwie czytałam masę książek, teraz pomimo braku czasu też sięgam do lektury ciekawej pozycji. Jednym z moich ulubionych autorów jest Jakub Żulczyk. Ostatnio jednak przeczytałam żeby się odstresować od nawału pracy książkę "Niedoskonali,Wolni,Szczęśliwi-o Sztuce dobrego życia". - Christophe Andre .

17. Jakie masz plany na bliższą i dalszą przyszłość ?

Chciałabym nadal zajmować się modelingiem. Kręci mnie także świat mediów. Marzyłoby mi się również prowadzenie własnego programu telewizyjnego, ale jak na razie to plany odległe. Najpierw muszę skończyć to co zaczęte, a jest tego sporo.

Dziękuję za rozmowę. Życzę powodzenia w najbliższym roku panowania Uśmiech

Wywiad przeprowadził oraz opracował : Ironic
Wątek Miss Passion 2016 na forum : KLIK
Galeria zdjęć Kasi na naszym fanpagu FB : KLIK
Fanpage Kasi Hossa - fotomodelki (zapraszamy do polubienia) : KLIK
Wszelkie propozycje współpracy z Kasią jako Miss Passion 2016 prosimy kierować pod adresem mailowym misspassion@op.pl

Regulamin forum Miss Passion - by żyło się tutaj lepiej. Jak dodać zdjęcie/film ? www.MISSPASSION.ORG - konkurs piękności.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-Mar-2016 23:53 przez Ironic.)
06-Mar-2016 22:53
WWW Znajdź posty Cytuj post
Stały bywalec
Liczba postów: 1,422
Reputacja: 27
RE: Wywiad z Kasią Hossa - Miss Passion 2016
Ale przyjemny wywiad! Kasia wydaje się ogromnie sympatyczną dziewczyną i przyznam, że aż za krótki był dla mnie ten wywiad Duży uśmiech, może niedługo jakaś kontynuacja Oczko?

Chciałabym Kasię zobaczyć na konkursie Miss World Anioł!
07-Mar-2016 09:54
Znajdź posty Cytuj post
Entuzjasta
Liczba postów: 3,076
Reputacja: 42
(07-Mar-2016 09:54)Livia napisał(a):  Ale przyjemny wywiad! Kasia wydaje się ogromnie sympatyczną dziewczyną i przyznam, że aż za krótki był dla mnie ten wywiad Duży uśmiech, może niedługo jakaś kontynuacja Oczko?

Tak, wybieglam myslami w przyszlosc: gdyby Kaska wygrala MWP, to mialaby mega wspracie od Nas tu na forum, sporo wskazowek, pomocy itp. i nie bylaby sama z tym calym przygotowywaniem, wiec Pani Elzbieta powinna bardzo solidnie rozwazyc osobe Katarzyny z pozytywnym skutkiem.

P.S. Wywiad Dziewczyny w pomaranczowej sukience bardzo pozytywny emocjonalnie! Serce

"There’s no need to apologize for being passionate."
— The Young Victoria
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-Mar-2016 14:20 przez Malankiewka.)
07-Mar-2016 14:19
Znajdź posty Cytuj post
Administrator
Liczba postów: 4,938
Reputacja: 68
(07-Mar-2016 14:19)Malankiewka napisał(a):  
(07-Mar-2016 09:54)Livia napisał(a):  Ale przyjemny wywiad! Kasia wydaje się ogromnie sympatyczną dziewczyną i przyznam, że aż za krótki był dla mnie ten wywiad Duży uśmiech, może niedługo jakaś kontynuacja Oczko?

Tak, wybieglam myslami w przyszlosc: gdyby Kaska wygrala MWP, to mialaby mega wspracie od Nas tu na forum, sporo wskazowek, pomocy itp. i nie bylaby sama z tym calym przygotowywaniem, wiec Pani Elzbieta powinna bardzo solidnie rozwazyc osobe Katarzyny z pozytywnym skutkiem.

P.S. Wywiad Dziewczyny w pomaranczowej sukience bardzo pozytywny emocjonalnie! Serce

Jakby Kasi wygrała MWP to życzyłbym sobie aby nie było powyższych problemów z przygotowaniami i nasza pomoc nie byłaby konieczna bo powinna być zagwarantowana od organizatora. Wtedy Kasia już nie byłaby tak bardzo 'nasza' bo podpisuje umowę z MWPO i nie widomo, gdzie byłaby granica 'wtrącania' się w przygotowania. Oczywiście pomożemy jak już tak się stanie ale do tego daleka droga a zapewne konkurencja nie śpi Uśmiech

Regulamin forum Miss Passion - by żyło się tutaj lepiej. Jak dodać zdjęcie/film ? www.MISSPASSION.ORG - konkurs piękności.
08-Mar-2016 18:29
WWW Znajdź posty Cytuj post
Stały bywalec
Liczba postów: 1,422
Reputacja: 27
Masz rację, Kasia gdyby wygrała, powinna mieć przede wszystkim wsparcie organizacji MWP. Ale jak poprzedni rok pokazuje - różnie z tym jest Smutny.
09-Mar-2016 08:16
Znajdź posty Cytuj post
Dużo pisze
Liczba postów: 397
Reputacja: 18
Świetnie się czyta odpowiedzi Kasi. Mam dobre przeczucia z nią, to będzie dobre panowanie zapewne Uśmiech
13-Mar-2016 22:16
Znajdź posty Cytuj post

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5