Nowy panteon piękności - propozycje
Koneser Piękna
Liczba postów: 7,573
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 209
Post: #21
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ja jestem za umieszczeniem MWP i MEP (nie Miss Egzotike a wybraną MEP) w panteonie, jakby nie było sa to konkursy wybierające nasze kandydatki na najbardziej prestiżowe konkursy. MS i MGI możemy sobie podarowac bo to nie sa plebiscyty z pierwszej ligii.
Miss Polski jako, że wybiera na Mi i MU oczywiscie tez byc w panteonie bez dwóch zdań.
28-Paź-2015 18:30
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #22
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Mam ciągle mieszane uczucia co dać a co zostawić - wiem, że to nie sprawa życia i śmierci no ale chcę jak najlepiej.

Może jednak da się to pogodzić wszystko i na próbę ulokowaliśmy jeszcze jeden panteon nad czatem na dole strony.

Jakieś propozycje co u góry a co u dołu w takim razie ?

Wear Raphael
28-Paź-2015 20:17
Znajdź posty Cytuj post
Entuzjasta
Liczba postów: 4,085
Dołączył: Lut 2015
Reputacja: 87
Post: #23
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Podoba mi się ten pomysł z 2oma panteonami.
Górny - pro Polski,
Dolny - zagraniczny.
28-Paź-2015 20:49
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #24
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(28-Paź-2015 20:49)Malankiewka napisał(a):  Podoba mi się ten pomysł z 2oma panteonami.
Górny - pro Polski,
Dolny - zagraniczny.

Tylko co znaczy według Ciebie dokładnie pro Polski ?

Proponuję dać mi przykładowe rozpiski dolnego i górnego byśmy mogli na coś się zdecydować. Pomysłowi jesteście, więc chętnie wysłucham porad Uśmiech Dziękuję.

Wear Raphael
03-Lis-2015 23:23
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #25
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Po głębszej analizie za i przeciw głęboko zastanawiam się nad takim podziałem.

Panteon górny
Miss Polski - konkurs ogólnopolski, wybiera na MU, MI
Miss World Poland - jest to również konkurs ogólnopolski, czy ktoś tego chce czy nie, bo tak samo jak wyżej, każda może się do niego zgłaszać i laureatka też coś robi w roku poza wyjazdem na konkretny konkurs.
Miss Egzotica - j.w. - konkursy ogólnopolskie mamy 3 ale o różnym zasięgu i uważam, że nie można umniejszać drugiemu i trzeciemu tylko dlatego, że są nowe i wyłaniają delegatki na konkretne konkursy. Równie dobrze za rok Miss Polski może potracić licencje i co wtedy nam po jego 'byciu narodowym' . Należy rozwijać i promować każdą ciekawie zapowiadającą się inicjatywę konkursową, jestem zdania,że słyszalność o konkursie z czasem przekłada się na ilość i mam nadzieję, jakość zgłoszeń - tutaj Klaudia nie zgadzam się z Tobą, że jak dziewczyna będzie chciała to i tak się zgłosi. Nie zgłosi się, jak o konkursie nie usłyszy. Mam nadzieję, że te 3 konkursy będą w miarę ze sobą żyły zgodnie, przynajmniej sobie nie przeszkadzając. Lepiej mieć jedną licencję i na nim się skupić.
Mister Polski - od wyboru Maślaka Polacy coraz bardziej kojarzą ten konkurs i myślę, że będzie się coraz bardziej rozwiał. W końcu to też chyba jedyny polski męski konkurs.
Miss Universe - jeden z Big 4 konkursów, miejsce bezdyskusyjne
Miss World - j.w.
Miss Earth - j.w.
Miss International -.j.w.


drugi panteon
Miss Passion - miejsce laureatki naszej zabawy, która ma to zagwarantowane z wygraną
Miss Supranational - konkurs na razie o małym znaczeniu ale organizowany na Polskiej ziemi, mam nadzieję, że sami organizatorzy bardziej zadbają o jego medialność, która kuleje niestety
Miss Grand International - konkurs młody ale już robi wrażenie jego organizacja, medialność
Mister International - jedyny tak znany i medialny męski konkurs na Świecie, w którym ostatnio Polska jest obecna i lubiana.
Miss Intercontinental - stary konkurs, choć ostatnio spada na głowę
?propozycja
?propozycja
?propozycja


Zrezygnowałbym z obecności w panteonie delegatek w konkursach międzynarodowym, z uwagi na to, że konkursy różnie wybierają delegatki (wyjątek MW), w innych jest to nie do końca pewne a są nam prezentowane ostatnimi czasy na miesiąc, dwa przed wylotem - stąd nie ma sensu poświęcać na to miejsca tutaj.

Co o tym sądzicie ?

Wear Raphael
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-Lis-2015 22:01 przez Ironic.)
28-Lis-2015 21:27
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #26
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(28-Lis-2015 21:27)Ironic napisał(a):  [...] tutaj Klaudia nie zgadzam się z Tobą, że jak dziewczyna będzie chciała to i tak się zgłosi. Nie zgłosi się, jak o konkursie nie usłyszy.

Masz do tego pełne prawo, żeby się ze mną nie zgodzić Oczko Jednak ja w tej kwestii swojego zdania nie zmieniam. Masz rację, że jeśli skądś tam się dziewczyna o konkursie nie dowie to się nie zgłosi, ale umówmy się.. Przypadkowe dziewczyny to mogą się zgłosić 'nieświadomie' na regionalny casting, bo np. zobaczyły plakat o tym informujący gdzieś tam 'czystym przypadkiem'. Ale raczej mało prawdopodobnym jest, żeby przypadkowa (nieświadoma) dziewczyna zgłosiła się akurat do tego konkursu. Ale mogę się mylić. W końcu to tylko moja osobista opinia.

Tutaj tylko ciągle pozostaje spór kogo w tym panteonie umieścić. Miss Egzotice czy też Miss Poland Earth, bo przecież wiemy już, że jedno może najzwyczajniej wykluczać drugie. Z czym też się nie do końca zgadzam, ale cóż ja mogę.
Bo w panteonie podajesz Miss Egzotice, a w argumentacji podpierasz się - między wierszami - licencją na ME Oczko

Z resztą Twojej argumentacji dot. tego konkursu się zgadzam, ponieważ również uważam, że akurat ten projekt jest warty promocji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-Lis-2015 22:17 przez Klaudia.)
28-Lis-2015 22:06
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #27
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Tak jak piszesz - skądś ta dziewczyna musi się o konkursie dowiedzieć - a skąd jak nie z miejsca, który tym tematem się zajmuje.
Miss Egzotica będzie w panteonie ponieważ to miejsce na laureatki konkursu a nie delegatki będzie. Może być tak, że MEP będzie inna ale to nie jest powiedziane. Myślę, że w tej edycji laureatka może być już bardziej 'świadomie' wybrana, by mogła też zostać późniejszą delegatką na Miss Earth.
Tak samo nie moglibyśmy określić czy MUP będzie koronowana Miss Polski, czy też pojedzie na MI, czy odwrotnie, nikt tego do końca nie wie a laureatka konkursu głównego będzie nią zawsze. Stąd zostawiamy na koronowane w konkursach, które są w Polsce, te z większymi aspiracjami oczywiście a delegatki na konkursy są często różne, więc wprowadzałoby to z czasem zamieszanie.

Co z pozostałymi 3 miejscami, jakieś pomysły ?
Czy poświęcić te ostatnie miejsca na laureatki wybranych konkursów zagranicznych czy .... nie wiem. Trochę wyszło dziwnie, bo albo za mało albo za dużo ale miejsc jest ile jest i inna liczba zaburzy estetykę. Macie głowy pełne pomysłów, więc liczę, że ktoś wpadnie na coś fajnego, jak Malankiewka z drugim panetonem Uśmiech

Wear Raphael
28-Lis-2015 22:16
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #28
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
I tak, i nie Oczko Ale ok, bo to niepotrzebny spór Uśmiech

Co do wolnych miejsc w dolnym panteonie to... nic ciekawego mi do głowy nie przychodzi. Bo też jak wybrać trzy zagraniczne zwyciężczynie i dlaczego akurat te, a nie inne? Pomysł generalnie dobry, ale realizacja dość ciężka. Chyba, że źle zrozumiałam Twoją myśl? Oczko

Trudno będzie dobrać jeszcze trzy interesujące propozycje. Choć na pewno nie jest to nie wykonalne. Pozostawiam to innym - może ktoś wpadnie na coś ciekawego Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-Lis-2015 22:30 przez Klaudia.)
28-Lis-2015 22:28
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #29
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Odświeżam, bo chyba przydałaby się aktualizacja w naszych panteonach na stronie głównej Oczko

Ostatnio zauważyłam, że Pia w końcu ustąpiła miejsca Iris, ale przydało by się jeszcze w miejscu dla Miss Egzotica umieścić Victorię Abbey i chyba Kaję jako MWP (konkurs już nie istnieje) wymienić może na Dominikę Szymańską jako zwyciężczynię konkursu MEP? Szczególnie, że kiedy w grudniu poznamy nową Miss Polski, a co za tym idzie pewnie delegatke na MW 2018 (czyli jak by nie patrzył MWP) to umieścimy ją przecież w miejscu przeznaczonym dla Miss Polski Uśmiech

Natomiast w dolnej części zrobił się mały bałagan. Rozumiem obecność dotychczasowych Miss Passion i to popieram, ale przy Dobrusi mamy zamiast tytułu Miss Passion 2015 - Miss Intercontinental. Można by to było poprawić i albo umieścić tam Portorykankę, albo podpisać naszą Miss jej tytułem Oczko Mamy też nowego (2016/17) MrI z Libanu Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-Lip-2017 10:55 przez Klaudia.)
18-Lip-2017 10:44
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #30
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Zgadzam się, dziś zaplanowałem Dzień Panteonu więc wbiłaś się idealnie z przypomnieniem Uśmiech

Proponuję małe zmiany takie jak zdegradowanie Miss World Poland z tego miejsca, gdyż docelowo jest przeznaczone na te, który wygrały osobne konkursy krajowe, czy zagraniczne.

W Miss Polski będzie kolejna delegatka na MWP więc nie widzę potrzeby robienia nowego miejsca bo trzeba byłoby wyróżnić. Natomiast jak najbardziej może w to miejsce wejść nowa MEP, bo to był osobny konkurs.

Dół będzie uzupełniony o nasze miss, których już 3 mamy, więc będzie poprawka gdzie błąd. Będą zatem 3 Miss Passion, Mister Polski, Mister International, Mister Supranational (w końcu na naszym podwórku robiony, więc proponuję wyróżnienie). Zastąpi MW 1989. Dalej MS i MGI. Co sądzicie ?

Wear Raphael
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-Lip-2017 10:52 przez Ironic.)
18-Lip-2017 10:46
Znajdź posty Cytuj post


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5