Nowy panteon piękności - propozycje
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #1
Nowy panteon piękności - propozycje
Nowy panteon piękności - propozycje

Zastanawiam się nad zmianami w panteonie piękności w górze strony - czyli mówiąc językiem ludzkim - koronowanymi głowami w kółeczkach u góry.

Miejsc jest tyle ile jest, więcej się nie da, mniej też sensu brak. Jakie głowy proponujecie - jakie dodać, jakie odjąć i w jakiej kolejności je przedstawić.

Nie skasujemy jedynie Miss Passion 2015, która ma tam obecność zagwarantowana jako jedna z nagród za tytuł Uśmiech

Wear Raphael
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-Paź-2015 19:04 przez Ironic.)
09-Paź-2015 19:04
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 7,609
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 209
Post: #2
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ciężka sprawa, na dzis dzien chyba usunalbym Pauline bo Miss Polonia juz nie istnieje a dodal Martę Pałucką
09-Paź-2015 19:47
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #3
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(09-Paź-2015 19:47)Damian napisał(a):  Ciężka sprawa, na dzis dzien chyba usunalbym Pauline bo Miss Polonia juz nie istnieje a dodal Martę Pałucką


A tam ciężka sprawa - kwestia waszych wyborów - eliminacji i widzi-misię - o to proszę - powiedzmy, że chcę wysłuchać Waszych opinii - czasem mogę błądzić przecież.

Wear Raphael
09-Paź-2015 19:51
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 2,889
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 289
Post: #4
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ja bym usunęła również Paulinę - konkurs Miss Polonia nie istnieje praktycznie od 3 lat, dziwnie, żeby w panteonie wciąż była ta sama Miss Polonia, podczas gdy wszystkie pozostałe dziewczyny się zmieniają. Zamiast niej dodałabym Martę Pałucką jako Miss Poland World. Usunęłabym również Miss Supranational - mimo wszystko to nie jest dla mnie konkurs tej samej rangi, co MI lub ME już o MW, czy MU nie wspominając. Albo nie zastąpiłabym jej nikim - chyba może być mniej Miss w panteonie? Albo zastanawiałabym się raczej nad MGI - medialnie ten konkurs jest na pewno bardziej popularny i prestiżowy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-Paź-2015 21:24 przez żetka.)
09-Paź-2015 21:24
Znajdź posty Cytuj post
Star
Unregistered
 
Post: #5
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Miss Polonia powinno być zastąpione przez MWP. Miss Supra powinno zniknąć.
10-Paź-2015 09:32
Cytuj post
Wizjoner
Liczba postów: 527
Dołączył: Gru 2014
Reputacja: 31
Post: #6
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Powinna zniknąć tylko Miss Polonia. Niestety... Miss World Poland jest zbyt świeży, aby jego laureatka znalazła się w panteonie.
10-Paź-2015 12:26
Znajdź posty Cytuj post
Ekspert
Liczba postów: 5,216
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 73
Post: #7
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Aktualnie jest tak :
Miss Polonia
Miss Polski
Miss Universe
Miss World
Miss International
Miss Earth
Miss Supranational
Miss Passion


Pytanie podstawowe na czym się skupimy ? Miejsc jest tyle ile było, ani mniej, ani więcej. Czy zatem chcemy by były to największe światowe konkursy plus największe koronowane polskich konkursów ? Czy delegatki Polski na największe światowe plus światowe koronowane największych ? Jakiś mix tego lub skupić się na jednym.

Miss World Poland jest konkursem polskim, ale nowym. Z innej strony jest już konkursem, chociaż tym tropem jeśli dajemy MWP to dlaczego nie Miss Earth Poland a jak ona to dlaczego nie Miss International Poland (chociaż tutaj może się dublować np. z Miss Polski). Jeśli MWP jest konkursem odrębnym to co z Miss Egzotica, który też funkcjonuje już od 5 lat i co by nie było deleguje na duży konkurs międzynarodowy.
Miss Polonia - już niestety martwy, więc idzie w odstawkę z bólem.
Miss Supranational - niby nie prestiżowy w oczach wielu i mniej medialny niż MGI, który ma dopiero trzecią edycję, ale to jedyny konkurs międzynarodowy, który mamy w Polsce i kandydatek jest trochę corocznie.

Moja propozycje, które ulegają ciągłemu edytowaniu wyglądają na teraz tak :

Moja propozycja
Miss World
Miss Universe
Miss Earth
Miss International
Miss Polski
Miss World Poland
Miss Egzotica
Miss Passion
[kolejność również do przedyskutowania]

Konkursy międzynarodowe (Big 4) plus konkursy polskie + Miss Passion bezdyskusyjnie.

Wear Raphael
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-Paź-2015 19:22 przez Ironic.)
10-Paź-2015 19:20
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #8
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Na początku troszkę zbulwersował mnie fakt, że Paulina ma być usunięta z Panteonu Miss, ale po przemyśleniu doszłam do wniosku, że niestety macie rację Smutny Aczkolwiek wniosek ten jest dla mnie bolesny i to już nawet nie ze względu na MPolonia, a na samą Paulinę.

A jeśli musiałabym wybierać to ja jednak skupiłabym się na światowych konkursach. I tak w Panteonie umieściłabym aktualną MPassion, MW, MU, ME, MI, MGI, MS i MInterc. W końcu aspirujemy do tego, żeby nasze dziewczyny zdobywały te korony, więc może doczekamy takiego roku, w którym chociaż połowę tego panteonu będą stanowiły Polki Uśmiech

Ewentualnie czy nie dałoby rady znaleźć innego sposobu, dzięki któremu polskie delegatki na w/w konkursy miały by swoje miejsce na głównej stronie forum?

I jeszcze jedna kwestia. Warto by pomyśleć, że jeśli istnieje taka zakładka jak MWP to powinna pojawić się również MEP, a jeśli nie to tematy dot. obu polskich konkursów powinny znajdować się w miejscu ich światowych odpowiedników. Bo też dlaczego wyróżniać jednych, a drugich już nie? W kontekście MEP jest jeszcze na to czas, ale warto o tym pomyśleć Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-Paź-2015 22:29 przez Klaudia.)
10-Paź-2015 22:20
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 2,889
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 289
Post: #9
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
Ja póki co nie traktuję Miss Poland Earth jako samodzielnego konkursu. Nie było siatki eliminacji, żadnych castingów, wybranych finalistek, finału. Jedynie niejako "zaocznie" została wybrana dziewczyna, której nałożono szarfę, koronę i przedstawiono dziennikarzom podczas konferencji prasowej. Trudno więc tu mówić o konkursie, dlatego ja nie stawiam znaku równości pomiędzy MPW, a MPE. Ale z drugiej strony w sumie można powiedzieć, że jedynym ogólnokrajowym konkursem, który wybiera najpiękniejszą Polkę pozostaje, czy to się komuś podoba, czy nie, Miss Polski. Zarówno bowiem MPW, jak i MPE, jak z samej ich nazwy wynika, nie mają ambicji wyboru najpiękniejszej kobiety w kraju, a jedynie najodpowiedniejszej delegatki na dany konkurs. Miss Polski i wcześniej Miss Polonia, to konkursy szersze. Nie tylko delegowały na konkursy międzynarodowe (i to nie na jeden, konkretny, a na wiele), ale i miały za cel wybór idealnej Polki, która również tu w kraju będzie prowadziła działalność jako Miss - uświetniała imprezy, przecinała wstęgi, brała udział w kampaniach reklamowych itp. Role MPW, czy MPE skończą się wraz z końcem konkursów, na które zostały wybrane. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Dlatego po namyśle, albo faktycznie nie dodawajmy do panteonu żadnej laureatki polskiego konkursu poza Miss Polski, albo dodajmy obie - i MPW, i MPE.
11-Paź-2015 09:19
Znajdź posty Cytuj post
Koneser Piękna
Liczba postów: 3,563
Dołączył: Wrz 2014
Reputacja: 170
Post: #10
RE: Nowy panteon piękności - propozycje
(11-Paź-2015 09:19)żetka napisał(a):  Ja póki co nie traktuję Miss Poland Earth jako samodzielnego konkursu. Nie było siatki eliminacji, żadnych castingów, wybranych finalistek, finału. Jedynie niejako "zaocznie" została wybrana dziewczyna, której nałożono szarfę, koronę i przedstawiono dziennikarzom podczas konferencji prasowej. Trudno więc tu mówić o konkursie, dlatego ja nie stawiam znaku równości pomiędzy MPW, a MPE. Ale z drugiej strony w sumie można powiedzieć, że jedynym ogólnokrajowym konkursem, który wybiera najpiękniejszą Polkę pozostaje, czy to się komuś podoba, czy nie, Miss Polski. Zarówno bowiem MPW, jak i MPE, jak z samej ich nazwy wynika, nie mają ambicji wyboru najpiękniejszej kobiety w kraju, a jedynie najodpowiedniejszej delegatki na dany konkurs. Miss Polski i wcześniej Miss Polonia, to konkursy szersze. Nie tylko delegowały na konkursy międzynarodowe (i to nie na jeden, konkretny, a na wiele), ale i miały za cel wybór idealnej Polki, która również tu w kraju będzie prowadziła działalność jako Miss - uświetniała imprezy, przecinała wstęgi, brała udział w kampaniach reklamowych itp. Role MPW, czy MPE skończą się wraz z końcem konkursów, na które zostały wybrane. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Dlatego po namyśle, albo faktycznie nie dodawajmy do panteonu żadnej laureatki polskiego konkursu poza Miss Polski, albo dodajmy obie - i MPW, i MPE.

Poobną kwestię miałam na myśli tylko może nie do końca konkretnie się wyraziłam. Może rzeczywiście stawianie znaku równości w tym momencie nie jest dobre, ale już za kilka miesięcy pewnie taki znak będziemy mogli postawić.
Zgadzam się w 100%, że jedynym konkursem, który wybiera (z nazwy) najpiękniejszą Polkę to Miss Polski. Tak jak Kasia wyżej wspomniała zarówno MWP jak i MEP mają być wybierane po to, aby były idealnymi delegatkami na dany konkurs. Dlatego też Żetka ma rację, że w panteonie powinna zostać tylko aktualna Miss Polski, a w przyszłości ewentualnie mogą dołączyć MWP czy MEP. Na ten moment jednak dla mnie to tylko wybrane w ramach eliminacji delegatki.
11-Paź-2015 15:37
Znajdź posty Cytuj post


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5