Miss Earth Poland 2015- Magdalena Ho (Miss Egzotica)
Moderator
Liczba postów: 2,676
Reputacja: 90
Miss Earth Poland 2015- Magdalena Ho (Miss Egzotica)
[Obrazek: t6warc.jpg]

Serafina Ogończyk-Mąkowska od tego roku jest polskim licencjobiorcą konkursu Miss Earth i od tego roku, dziewczyny z Miss Egzotica będa reprezentowały nasz kraj na Miss Ziemi...Nasz prima aprilisowy żart stał się faktem! Uśmiech Trzymamy kciuki.

Od 2015 Miss Egzotica deleguje Polki na konkurs Miss Earth jako jedyny licencjobiorca w Polsce
Strona oficjalna : Miss Egzotica
Fanpage : Miss Earth Poland
Miss Earth - informacje o konkursie

Przesłaniem projektu Miss Egzotica jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata. Za przesłanie i ideę konkurs dwukrotnie został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz tytułem – Ambasador Polskiej Gospodarki.

[Obrazek: 23honc1.jpg]

Honorowi Ambasadorowie Miss Egzotica.: Omenaa Mensah, Aleksandra Szwed, Patricia Kazadi, Kyss Major, Byron Cox, Ene Onuh, Anna Kalata, Davina Revees, Weronika Marczuk, Robert Burneika, Mariusz Pudzianowski.

Projekt Miss Egzotica został ustanowiony do następujących celów:

1. wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, w tym ich edukacji i kształtowania ich postaw prospołecznych i proekologicznych,
2. promocja Rzeczpospolitej Polskiej, dorobku kulturalnego regionów polskich i społeczności lokalnych w kraju i za granicą,
3. promocja Rzeczpospolitej Polskiej, w szczególności jako kraju atrakcyjnego pod względem gospodarczym, edukacyjnym, inwestycyjnym, klimatycznym,
szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat innych krajów, kultur, problemów, mniejszości,
4. przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności ze względu na kolor skóry, wiek, płeć, światopogląd, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność,
wspieranie przedsiębiorczości,
5. promowanie pozytywnego obrazu przedsiębiorcy, przedsiębiorczości,
6. propagowanie postaw prospołecznych,
7. integracja środowisk kobiecych,
8. pomoc w asymilacji z polskim społeczeństwem,
9. likwidacja uprzedzeń wobec mniejszości, osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, materialnej lub zdrowotnej,
upowszechnianie i ochrona praw dziecka, wspieranie rodziny
10. rozwój kontaktów i współpracy między społeczeństwami, narodami, rasami
wspomaganie rozwoju techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej,
11. wspieranie wszechstronnego rozwoju społeczeństwa polskiego, a zwłaszcza działalności społecznej, informacyjnej, kulturalnej, naukowej i oświatowej na rzecz rozwoju rynku i tolerancji w Polsce oraz zbliżenia innych narodów,
12. rozwijanie, propagowanie i wspieranie inicjatyw, postaw i działań mających na celu integrację oraz aktywizację społeczną i zawodową grup zagrożonych marginalizacją - środowisk osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, ubogich, zagrożonych patologiami, młodzieży oraz wszystkich tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z problemami dnia codziennego;
13. zmniejszanie poziomu wykluczenia społecznego;
14. rozwój więzi społecznych i rodzinnych;
15. przeciwdziałanie patologiom społecznym;
16. działalność w zakresie dobroczynności;
17. świadczenie różnorodnych form pomocy służących zapewnieniu warunków do funkcjonowania odpowiadającego godności człowieka;
18. współpraca z innymi grupami o zbliżonych celach w kraju i za granicą.

[Obrazek: 255298l.jpg]

{wątek w trakcie edycji}
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-Paź-2015 11:26 przez Damian.)
03-Lip-2015 13:01
Znajdź posty Cytuj post
Administrator
Liczba postów: 4,703
Reputacja: 60
RE: Miss Earth Poland 2015
Co ja mogę powiedzieć - skreślam totka dzisiaj, bo wywróżyłem idealnie. Cieszę się, że powoli każda licencja jest w innych rękach, bo tak zawsze chcieliśmy, aby każdy konkurs nie był traktowany jako ten gorszy, drugiej kategorii. Mam nadzieję, że przełoży się na przygotowanie delegatek. Mam też nadzieję, że powrócimy do łask na konkursie, który bardzo lubi Polki a obserwując od dawna z boku to jak Miss Egzotica się rozrasta i jakim projektom hołduje, jestem jego coraz większym zwolennikiem. Czas pokaże czy będziemy się cieszyć bardzo lub mniej ale mimo wszystko każdy taki projekt wspieram całym sercem, bo każdemu z nas zależy na dobrym starcie naszej delegatki na arenie międzynarodowej.

Regulamin forum Miss Passion - by żyło się tutaj lepiej. Jak dodać zdjęcie/film ? www.MISSPASSION.ORG - konkurs piękności.
03-Lip-2015 21:16
WWW Znajdź posty Cytuj post
Początkujący
Liczba postów: 42
Reputacja: 2
Nie podoba mi się ten pomysł! Delegatką z Polski będzie mogła być jedynie dziewczyna, której przynajmniej jedno z rodziców pochodzi z dalekiej zagranicy (żeby zapewnić genetyczną, tytułową egzotykę). To ma być walka z rasizmem, skoro już na samym wstępie są kryteria rasowe?
Co innego sam konkurs Miss Egzotica, a co innego Miss Earth. Tak uważam.

Igo-Art deleguje swoje dziewczyny, ale z konkursu o zasięgu województwa. Poza tym może się tam zgłosić dziewczyna egzotyczna i chyba nie zostanie odesłana ze względu na kolor skóry?
Lepiej, żeby pani Serafina wybierała kandydatki z konkursu wojewódzkiego.
Bo przecież w Miss Egzotica mogą startować panny, które nawet nie muszą mieć polskich korzeni, a jedynie w Polsce studiują, czyż nie tak?
"Najmłodsza z uczestniczek to 12-to letnia Matylda" - no proszę was...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-Lip-2015 10:30 przez gość.)
04-Lip-2015 09:11
Znajdź posty Cytuj post
Moderator
Miss Earth dajac licencję Pani Serafinie zapewne tez okresliła jakies kryteria dla delegatki także myslę, ze Pani Serafina zmieni zasdy wyboru.
04-Lip-2015 10:00
Znajdź posty Cytuj post
Użytkownik
Liczba postów: 178
Reputacja: 13
Trzęsienie ziemi w Polsce... Z tymi licencjami. Mam nadzieję, że doczekamy się Miss Earth z Polski Uśmiech.
04-Lip-2015 15:54
Znajdź posty Cytuj post
Administrator
To konkurs, który w swojej krótkiej historii bardzo polubił Polki i zgarnialiśmy sukces za sukcesem, więc teraz czas na najwyższe laury. Kto wie, czy fakt nowego licencjobiorcy od nas oraz jego podejście do tematu konkursu podniesie nam trochę szanse (tego jeszcze nie wiemy). Wiemy jak zazwyczaj wygląda top 4 - Filipiny, Wenezuela - niemal zawsze, do tego Brazylia i czwarty kraj losowy. Liczę na zmiany od tego roku, w końcu Filipiny 2 korony już mają a tegoroczny konkurs w Europie, więc Europejkę w koronie chcę widzieć - może być Polka !

Regulamin forum Miss Passion - by żyło się tutaj lepiej. Jak dodać zdjęcie/film ? www.MISSPASSION.ORG - konkurs piękności.
04-Lip-2015 19:04
Administrator
RE: Miss Earth Poland 2015 (Miss Egzotica)
Czy dojrzeliśmy jako społeczeństwo do tego, aby nasz kraj na arenie światowej reprezentowała Polka o 'niesłowiańskiej' urodzie??

Globalizacja, skutkująca zmianami w społeczeństwie i gospodarce, wynikająca między innymi z gwałtownego wzrostu międzynarodowej wymiany handlowej i kulturowej, zwiększeniem wymiany informacyjnej, wzrostu handlu międzynarodowego oraz inwestycji zagranicznych, rosnącej integracji i współzależności między jednostkami działającymi globalnie na platformie społecznej, politycznej czy ekonomicznej zauważalnym stał się fakt, iż coraz więcej przebywających w Polsce osób /dziewcząt/, zarówno tych nieposiadających obywatelstwa jak i rodowitych Polek, cechuje oryginalny typ urody określany mianem egzotycznego.

[Obrazek: 11693872_398714283653335_284419549368630...e=56558D43]
[Obrazek: 11707833_398715516986545_498477328436071...e=5617A4D2]

Źródło : Miss Earth Poland

A co wy o tym sądzicie ? Ja najpierw byłem przeciw ograniczeniom ale teraz tak sobie myślę, że jak mamy inne konkursy, które skupiają ciągle 'te same' typy urody i próżno szukać w składzie finalistek egzotycznej urody, to dlaczego nie ? Polska robi się coraz bardziej różnorodna, multikulturowa i nie można tego faktu przeoczyć, każda ma prawo być traktowana jako równoprawna reprezentantka Polski, przecież pomimo różnic kulturowych, koloru skóry - wszyscy jesteśmy tacy sami. Ja nie widzę problemu, dlaczego by nie pokazać Polski z tej strony ?

09-Lip-2015 16:12
Użytkownik
Liczba postów: 178
Reputacja: 13
Też bym chciał powiewu nowości. Piękno nie ma rasy i koloru. W Polsce jedyną egzotyczną pięknością, którą pamiętam była Lakszmi Szymańska w finale Miss Polski 1991. Trochę czasu upłynęło...
Pozdrawiam Uśmiech
10-Lip-2015 04:55
Znajdź posty Cytuj post
Moderator
Lakszmi Uśmiech

[Obrazek: 11695003_811317478967179_909869057377276...e=565C4604]
10-Lip-2015 16:57
Znajdź posty Cytuj post
Administrator
Rozświetlę trochę Wam sprawę z nową Miss earth Poland.

Chciałem wam wyjaśnić kilka niejasności, które po głowie nam chodziły - wszystko jest potwierdzone przez organizatora MEP i mam nadzieję, że trochę rozwieje to wątpliwości.

Polska delegatka na tegoroczny konkurs w Austrii będzie ogłoszona w połowie września podczas specjalnej konferencji. Wyłoniona zostanie spośród dotychczasowych Ambasadorek konkursu Miss Egzotica - czyli nie tylko z rocznika 2015 - spośród posiadających polskie obywatelstwo. Ciekawiła mnie również kwestia nadania jej tytułu, skoro w pierwszej, tzw. rozruchowej edycji z nowym licencjobiorcą, jest trochę robione to bez większej pompy - będzie sesja z koroną i odpowiednią szarfą Miss Poland Earth a jej efekty przedstawione będą na wspomnianej konferencji prasowej.

Po aktualnie organizowanej edycji, 2016, która odbędzie się w 13 lutego 2016 w Warszawie wyklaruje się koncepcja następnej edycji - na razie mówimy o Miss Egzotica. W kwestii tego, czy powstanie odrębny konkurs Miss Poland Earth czy nie decyzja będzie podjęta w tych okolicach. Jeśli takowy powstanie, to Ambasadorki konkursu, czy też finalistki Miss Egzotica z polskim obywatelstwem automatycznie trafią do finału MEP.

Planowana jest transmisja finału w ogólnopolskiej tv - ustalenia są w toku oraz znaczne zwiększenie działań pr-owych (co cieszy).

I najważniejsze - właścicielka konkursu Pani Serafina, będzie towarzyszyć osobiście przygotowaniom do konkursu Miss Earth jak również na zgrupowaniu i na samym finale !!! Tutaj wielkie plus - tego trzeba naszym delegatkom - wsparcia na miejscu osób z konkursu krajowego.

Ogólnie jak macie jakieś pytania to może wyjaśnię na tyle ile wiem, bo mogło mi coś umknąć.

Ja daję w tym roku taryfę ulgową zarówno MEP jak również MWP bo zorganizowanie wszystkiego na tip top w tak krótkim czasie jakie do finału mają Panie Serafina oraz Elżbieta graniczy z cudem - powiem przekornie - cieszmy się, że będziemy mieli swoje kandydatki w największych zagranicznych konkursach i pochodzić one będą z nowych tworów na naszym rynku, co pozwoli nam kibicować im ze zdwojonym entuzjazmem.

Od kolejnej edycji musi być wszystko na 100%.

My fani, możemy tutaj doradzić co i jak, więc śmiało piszmy tutaj czego nam brakuje i jak temu zaradzić. Np. jak zrobić idealny projekt ECO ?

Pod tym linkiem macie Ambasadorki ME ostatnich edycji, czyli jedna z nich jest/będzie polską tegoroczną delegatką - która ? Dochodzenie czas zacząć ! Uśmiech

http://www.missegzotica.pl/ambasadorki/

20-Lip-2015 18:16

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5