Która agencja lepsza?
Początkujący
Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Która agencja lepsza?
Cześć dostałam zaproszenie od kilku agencji i nie wiem która jest najlepsza. Możecie mi napisać też jakies opinie o nich jesli znacie i o co mam sie zapytać jak pojadę na ten casting? Agencje: AMQ Models, ECmanagement, Rebel models, AS management
11-Sie-2017 18:06
Znajdź posty Cytuj post
Moderator
Liczba postów: 2,360
Reputacja: 66
RE: Która agencja lepsza?
Generalnie każda z tych agencji jest dobra lub bardzo dobra i każda jeśli tylko przekona dobre międzynarodowe agencje, że warto Cię reprezentować to będziesz dobrze pracowała. Już samo to, że zainteresowało się Tobą AS mówi mi, że pewnie masz potencjał do pracy w tym biznesie Oczko

Mój ranking, ale oczywiście to moja subiektywna opinia na podstawie obserwacji:
1. AS Managment
2. EC Managment
3. AMQ Models
4. Rebel Models

Także jeśli każda agencja zaproponowała by mi kontrakt, którego warunki by mi odpowiadały to wybrałabym AS, jeśli natomiast któraś by się ostatecznie nie zdecydowała na współpracę, albo to mi coś by nie odpowiadało to również wybrałabym tę, która spełniłaby moje oczekiwania i jednocześnie byłaby najwyżej w moim rankingu.

Jeśli to możliwe pojedź na spotkania do każdej z tych agencji. Zaproszenie nie gwarantuje Ci kontraktu, więc warto się "zabezpieczyć". Wszystkie z tych czterech agencji na dzień dzisiejszy mają już swoje siedziby w Warszawie, więc spokojnie uda Ci się "obskoczyć" je jednego dnia.

Na castingu bądź naturalna (i jeśli chodzi o zachowanie i o wygląd zewnętrzny) i w miarę możliwości wyluzowana. Stres Ci tam w niczym nie pomoże. Wchodzisz na casting pełna energii i z przekonaniem, że możesz być modelką, że się do tego nadajesz. Ale! Oczko Bądź przy tym uprzejma i pamiętaj o kulturze osobistej. Pewność siebie jest bardzo istotna, ale nie można mylić jej z arogancją - na to trzeba uważać. Może to dziwnie brzmi, ale agenci/bookerzy na prawdę zwracają uwagę na osobowość kandydatek na modelki Oczko Przyda się też dystans i świadomość, że bycie ocenianą to podstawowy element pracy modelki.

Na castingu na pewno zostaniesz zapytana o wymiary i wzrost, o Twoje zainteresowania, o to co lubisz robić i dlaczego chcesz pracować jako modelka. Jeśli zadeklarowałaś znajomość jeżyka obcego to spodziewaj się, że ktoś sprawdzi czy rzeczywiście go znasz. Oczywiście bez stresu, bo zazwyczaj na początku padają proste pytania jak te, które wymieniłam wyżej tyle, że np. w języku angielskim Oczko Nie bój się odpowiadać na pytania. Im więcej powiesz tym lepiej i szybciej booker stwierdzi jaką fajną jesteś osobą, z którą miło będzie się współpracowało i doceni, że oprócz walorów fizycznych i odpowiednich predyspozycji możesz pochwalić się jeszcze super osobowością.

A o co Ty masz zapytać na castingu? Ciężko powiedzieć, ale osoba, z którą będziesz rozmawiała na pewno przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje. Jeśli czegoś nie zrozumiesz, albo będziesz potrzebowała, aby agent rozwinął dany temat to nie bój się o to zapytać/poprosić. Booker to też człowiek i zdaje sobie sprawę, że jako osoba spoza branży masz prawo pewnych rzeczy nie wiedzieć czy nie rozumieć Uśmiech Dla mnie kluczową sprawą była długość kontraktu. To zazwyczaj kilka lat, ale musisz pamiętać, że kilka to zarówno 2-3, jak i 8 lat. A na tyle chyba bym się z agencją nie związała. Oczywiście wszystko zależy też od tego ile masz lat.

Jeśli chodzi o ubranie to polecam czarne legginsy lub jeansy i czarny top + czarne szpilki. Skromnie i jednocześnie będzie to ubiór podkreślający sylwetkę. Włosy najlepiej miej rozpuszczone (i naturalne! bez kręcenia loków czy wygładzania prostownicą), ale miej przygotowaną gumkę, żebyś w każdej chwili kiedy Cię o to poproszą mogła spiąć włosy. W agencji na pewno zrobią Ci polaroidy i choćby właśnie wtedy przyda się gumka do włosów czy naturalny wygląd. Jeśli nie wiesz czym są polaroidy to napisz - bez problemu wyjaśnię Oczko

Mimo, że dużo jest tego co chciałam Ci przekazać to temat na pewno nie został wyczerpany. W razie czego służę pomocą Uśmiech

Tak na prawdę wszystko zależy od nas. Możemy walczyć albo się poddać...
11-Sie-2017 22:16
Znajdź posty Cytuj post

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5